OPPO Find X7 Ultra batarya performansıyla zirvede

OPPO Find X7 Ultra, DxOMark’ın global batarya testinde zirveye yerleşerek dikkatleri üzerine çekti. Hem kamera performansıyla öne çıkan bu model, 9.5 mm kalınlığıyla biraz kalın bir tasarıma sahip. Bu kalınlığın sebebi ise büyük kamera sensörleri ve 5000 mAh batarya kapasitesidir.

DxOMark’ın testlerine göre, OPPO Find X7 Ultra, özellikle kapalı alanlarda video izleme, telefon görüşmesi yapma ve oyun oynama gibi durumlarda mükemmel bir pil ömrü sunuyor. Ancak dış mekân performansında, özellikle fotoğraf çekme, telefon görüşmesi yapma ve sosyal medya uygulamalarını kullanma konusunda bataryası daha hızlı tükeniyor.

OPPO Find X7 Ultra’nın batarya performansı oldukça etkileyici. 100W kablolu şarj ile telefonun bataryası 50 dakikada tamamen doluyor. 50W kablosuz şarj cihazı ise tam dolum için 2 saat 20 dakika gerektiriyor. DxOMark’a göre, 5 dakikalık şarj ile telefon 10 saatlik kullanım ömrü sunabiliyor. Bu kullanım ömrü, kapalı alan kullanımı, dışarıda kullanım ve belirli kullanım senaryolarını kapsıyor. 5 dakikalık şarjın 10 saatlik pil ömrü sağlaması gerçekten etkileyici bir özellik.

Şarj hızlarına gelince, telefon 30 dakikada %98, 20 dakikada ise %80 batarya kapasitesine ulaşıyor. Tam kapasite her zaman gerekli olmadığından, birçok kullanıcı için %80 kapasite hızlı bir pil takviyesi için yeterli oluyor. Kablolu şarj testlerinde, telefon 32 dakikada tamamen doluyor. Kablosuz şarjda ise telefon 30 dakikada %43, 1 saat 12 dakikada %80 kapasiteye ulaşıyor ve tam dolum 2 saat 22 dakikada tamamlanıyor.

DxOMark’ın OPPO Find X7 Ultra’nın batarya test sonuçlarına dair detaylı bilgiler resmi web sitesinde bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x