Bakan Bak: Geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek için çalışıyoruz!

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ‘Sporla Güçlü Şehirler’ projesi kapsamında Fethiye Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıya katıldı. Fethiye Belediye başkan adayı Muhammet Kökten toplantıda, Bakan Bak’tan ilçeye yeni bir stadyum ve 10 adet halı saha yapılmasını istedi.

Bu taleplerin en kısa sürede gerçekleştirileceğini ifade ederek, Fethiye’ye yapılacak spor yatırımları hakkında bilgi veren Osman Aşkın Bak, “Türkiye’nin dört bir yanında stadyumlar, olimpik tesisler, kapalı spor salonları, yüzme havuzu ve atletizm tesisleri başta olmak üzere binlerce eser yapıyoruz. Geleceğin Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonlarını yetiştirmek için çalışıyoruz. Herkesi salonlara bekliyoruz, sporu tabana yaymak için yoğun şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

Fethiye’ye yeni ve modern bir stat yapacaklarını dile getiren Bakan Bak, “İlçelere kazandıracağımız bu stadyum 10 bin kişilik olacak. Fethiye’de kapalı bir yüzme havuzu isteniyor, onu da halkımızın hizmetine sunacağız. Burada genç başkan adayımız ayrıca 10 adet halı saha istedi, onu da yaparız” dedi.

Etkinlikte sonrasında ‘Sporla Güçlü Şehirler’ projesi toplantısına katılan sporcular, Bakan Aşkın Bak’a çeşitli hediyeler sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x